Follow us
Search

Болгарія

Прийнято нову директиву ЄС про тимчасовий захист: тим, хто біжить від війни, буде надано тимчасовий захист у ЄС (їм буде надано дозвіл на проживання, і вони матимуть доступ до освіти та ринку праці терміном на один рік і з подальшою можливістю продовження).

Громадяни України мають право просити притулку в Болгарії навіть якщо у них немає паспорта для виїзду за кордон.

Якщо чинного паспорта немає, дорослим бажано пред’явити на кордоні інші документи з фотографією (посвідчення особи, права водія), за якими можна буде встановити їхню особу і те, що вони насправді є українцями.

Для дітей до 14 років, які перебувають з батьком або іншим повнолітнім родичем (дідусем, бабусею, тіткою, дядьком, повнолітнім братом або сестрою) і не мають паспорта та іншого документа з фотографією, необхідно пред’явити свідоцтво про народження або інший офіційний документ з якого можна засвідчити спорідненість між дитиною та дорослою. Діти віком від 14 до 18 років можуть за відсутності паспорта пред’явити посвідчення особи, а за його відсутності – пред’явити офіційний документ, що свідчить про спорідненість із батьком або іншими повнолітніми родичами, з якими вони подорожують. Діти до 18 років, які подорожують одні (несупроводжувані діти), тобто. без своїх батьків або родичів, або які подорожують з іншими дорослими, з якими вони не мають сімейних відносин, і які заявляють на болгарському кордоні, що вони хочуть в’їхати в Болгарію, пускаються в країну і передаються соціальним службам незалежно від цих обставин.

Заяву про надання притулку та захисту можна подати до будь-якого болгарського державного органу, у тому числі – на прикордонних контрольно-пропускних пунктах перед співробітниками прикордонної поліції.

Закон (стаття 58, пункт 6 Закону про притулок та біженців) зобов’язує Болгарську прикордонну поліцію, якщо іноземець на прикордонних контрольно-пропускних пунктах, у тому числі в транзитних зонах аеропорту, заявляє, що він бажає клопотати про надання притулку та міжнародного захисту, надати інформацію про те, як це зробити. З цією метою поліція має надати переклад, щоб полегшити доступ до процедури надання статусу біженця у Болгарії.

Безкоштовні юридичні консультації, представництво та правовий захист людей, які шукають притулку та захисту в Болгарії, контактні дані:

телефон (з-за кордону): 00359 2 980 20 49/00359 2 981 33 18, телефон (з Болгарії): 02 980 20 49/02 981 33 18, Адреса: Софія, вул. Узунджовська, 1, електронна пошта: refunit@bghelsinki.org, сайт: www.bghelsinki.org, www.asylum.bg