Follow us
Search

Чехія

ЗАПИТАННЯ ДОПОМОГИ В ЧЕХІЇДОПОМОГА УКРАЇНЦЯМ У ЧЕХІЇ

До в’їзду в країну необхідно оформити туристичну страховку (наприклад, через чеські страхові компанії: Česká pojišťovna, KB pojišťovna, PVZP</a >, ČSOB pojišťovna, вартість близько 1 євро за день). Ковидні обмеження для громадян України, що прибувають, скасовані.

По приїзді потрібно буде зареєструватися у відділенні міграційної поліції (cizinecka policie) за місцем проживання в Чехії (якщо ви зупинитесь в готелі – за вас це зробить готель). Також по приїзді можна податись на спеціальну довгострокову візу у відділенні Відділу політики притулку та міграції МВС (OAMP MV) та отримати дозвіл на роботу в центрі зайнятості, у цьому випадку ви зможете працювати на території Чехії навіть до розгляду та отримання візи.

Консультації українською мовою з усіх питань перебування іноземців у Чехії та соціальної допомоги, допомога з перекладами документів та телефонних розмов: +420 731 432 431, ukraina.info@charita .cz (працює пн, ср, пт 9:00-13:00, 14:00-18:00, вт, сб 9:00-12:00, 14:00-17:00, час по Празі).

Посольство України в Чехії: +420227020200, +420227020204

у Празі громадський транспорт безкоштовний для українців:

Інформаційна лінія Міністерства охорони здоров’я для українських громадян оператори говорять українською: +420226201221, після набору номера треба натиснути 8.

В’їзд для громадян України на 90 днів за безвізом. Далі є можливість податись на спеціальні візи терміном до 4 місяців з можливістю продовження. Більш інформації.

Діти

Щоб виїхати з України з дитиною не потрібен біометричний паспорт дитини, лише свідоцтво про народження.

Тварини

Приїжджати з тваринами з України можна, мікрочіпи та документи не потрібні. По приїзді необхідно, щоб тварина 10 днів була на карантині (під наглядом господаря або іншої людини у місці проживання в Чехії), також протягом 72 годин і під кінець карантину треба буде відвідати ветеринара, перевірити на сказ.

Справжній паспорт або ID-картка дає право пасажирам з України на безкоштовний проїзд у Празі, а також у приміських та регіональних автобусах та поїздах та в поїздах усієї Чехії(джерело Прага, джерело вся Чехія)

Прийнято нову директиву ЄС про тимчасовий захист: тим, хто біжить від війни, буде надано тимчасовий захист у ЄС (їм буде надано дозвіл на проживання, і вони матимуть доступ до освіти та ринку праці терміном на один рік і з подальшою можливістю продовження).

З 05.03. Чехія не видає візи громадянам РФ та РБ (крім гуманітарних випадків).

Зі станції Чоп до Чехії ходять щоденні гуманітарні поїзди, відходять зі станції близько 15-16 годин. Потяг йде до одного з міст східної Чехії (Богумін або Острава), далі передбачається трансфер до інших міст, місткість 500-600 осіб, жінки та діти у пріоритеті, цей маршрут ходитиме до 08.03. У твіттері чеської залізниці розміщують актуальну інформацію про гуманітарні поїзди українською мовою.

Щодня зі Львова о 15:40 відправляються безкоштовні гуманітарні поїзди Regiojet до Праги з пересадкою в Пшемислі (Польща) та зупинками у кількох чеських містах. Поїзди розраховані на 400 місць (на ділянці Пшемисль-Прага це спальні місця, оскільки поїзд нічний, є гаряча їжа та вода). На поїзд можна забронювати за посиланням або написати на пошту ukrajina @regiojet.cz. На даний момент місця на сайті закінчилися, але додаватимуться, а якщо в поїзді будуть вільні місця, вас посадять без броні.

Всі квитки на потяги Чехією безкоштовні для громадян України (для підтвердження потрібен український закордонний паспорт).

Добратись до Чехії з Польщі, Угорщини, Словаччини можна також на звичайних автобусах та поїздах. На потяги Чехією, Польщею, Словаччиною та Угорщиною громадянам України квитки безкоштовно. Квитки на автобуси коштують 30-60 євро. Квитки різних компаній з великих міст зручно дивитися тут.

Наразі Чехія готова прийняти 5000 біженців з України, надати житло, їжу, базову соціальну та матеріальну допомогу. Громадяни України з біометричним паспортом можуть в’їхати до Чехії та перебувати на її території до 90 днів без візи.

МВС Чехії збирає в єдину базу даних приватні особи та компанії, які готові прийняти у себе біженців із України. Ви можете зв’язатися з ними, вас проконсультують та надішлють у місце, де ви зможете розміститися.

Інформаційна лінія Міністерства внутрішніх справ Чехії з питань в’їзду з України (можлива консультація українською та російською мовами): +420 974 801 802, ukrajina@mvcr.cz Також для надання житла можна звернутися до Реєстраційного гуманітарного центру у місті Вишні Лготи (місто неподалік кордону з Польщею та Словаччиною) за адресою Vyšní Lhoty, 234, 739 51 У центрі надається медична допомога, їжа, засоби гігієни та трансфер до місць, де можна буде зупинитися.