Follow us
Search

Естонія

На зовнішньому кордоні Євросоюзу слід пам’ятати також про вимоги щодо COVID:

12 років і старше: 

  • Вакциновані громадяни України можуть в’їжджати до Естонії з будь-якою метою. Вакцинованою вважається людина, яка пройшла курс вакцинації та досягла максимального захисту (термін досягнення максимального захисту залежить від виробника вакцини), якщо з дня завершення курсу минуло не більше дев’яти місяців у разі первинного курсу вакцинації та не більше одного року з дня отримання бустерної дози. /li>
  • Невакциновані або перехворілі на COVID-19 громадяни України можуть в’їжджати в Естонію за умови, що не раніше 72 годин до перетину кордону пройдуть ПЛР-тестування на коронавірус (або не раніше 24 годин – експрес-тестування на антиген) та отримають негативний результат, а мета їх прибуття в Естонію – робота, навчання, сімейний візит або візит на підставі спецдозвіл, виданого Департаментом поліції. та прикордонної охорони. Просто так короткостроково (наприклад, пару місяців) пожити в Естонії невакцинований або переніс COVID-19 громадянин України не зможе.
  • Невакциновані пасажири повинні після прибуття до Естонії самоізолюватись на сім днів. Як виключення самоізолюватися після перетину кордону не повинні підлітки 12-18 років, що подорожують з вакцинованими або перехворіли на вірус батьків/законними представниками, і які після прибуття в Естонію негайно пройшли у постачальника медичних послуг ПЛР-тестування на SARS-CoV-2 був негативним. Поки не з’ясується, що результат тесту є негативним, вони повинні залишатися в самоізоляції.

Молодше 12 років: 

  • по прибутті в Естонію не повинні проходити тестування або самоізолюватися, навіть якщо вони не вакциновані і не хворіли на коронавірус.

(Вся пов’язана з поточними COVID-обмеженнями в Естонії інформація зручно представлена ​​на одному основному сайті –kriis.ee)< /i>

  1. Конгресс украинцев Эстонии (Eesti ukrainlaste Kongress) направлен на сохранение национальной идентичности украинской диаспоры в Эстонии и сохранение украинской культуры. Председатель Конгресса украинцев Эстонии Віра Коник, ukr.est.congress@gmail.com, тел. 5232275
  2. Украинский культурный центр – тел. 5650 2572, адрес электронной почты: labora.tallinn@gmail.com

Прийнято нову директиву ЄС про тимчасовий захист: тим, хто біжить від війни, буде надано тимчасовий захист у ЄС (їм буде надано дозвіл на проживання, і вони матимуть доступ до освіти та ринку праці терміном на один рік і з подальшою можливістю продовження).

Громадяни України з біометричним паспортом можуть приїжджати до Естонії та перебувати на території держави до 90 днів без візи. Ті громадяни України, у яких найближчим часом закінчується дія основи на перебування в Естонії, зможуть тимчасово й надалі перебувати в Естонії.

Розпорядженням генерального директора Департаменту поліції та прикордонної охорони від 24 лютого  в’їжджати до Естонії без візи можуть також громадяни України, які не мають біометричного паспорта, але мають діючий проїзний документ.

При необхідності можна клопотати і про міжнародний захист у Департаменті поліції та прикордонної охорони. У разі потреби у міжнародному захисті видається терміновий дозвіл на проживання. Крім того, біженцям буде надано допомогу з житлом та працевлаштуванням.

Державний інфотелефон центру тривоги 1247 року готовий надати людям інформацію з питань, пов’язаних з Україною. З-за кордону на державний інфотелефон слід дзвонити за номером +3726001247.