Follow us
Search

Литва

ЧАТ У ТГ - ДОПОМОГА В ЛИТВІ

Діти без супроводу/опіки: Литовська служба захисту дітей;

У Литві працює міжнародна організація “Save the Children” (допомога дітям та вагітним): вул. Вільняус, 39, Вільнюс, тел.: + 370 5 261 0815, informacija@savethechildren.org Організація працює з питаннями неповнолітніх без супроводу.

Прийнято нову директиву ЄС про тимчасовий захист: тим, хто біжить від війни, буде надано тимчасовий захист у ЄС (їм буде надано дозвіл на проживання, і вони матимуть доступ до освіти та ринку праці терміном на один рік і з подальшою можливістю продовження).

Станом на 28.02. громадяни України, які не мають чинного проїзного документа, зможуть оформити свідоцтво про реєстрацію іноземця до вирішення питання про їх правовий статус. Також у військових біженців не вимагатимуть проїзні документи, медичне страхування та інші документи, що дають право на в’їзд та перебування у Литві.

Громадяни України, які користуються безвізовим режимом, або мають Шенгенську візу, які отримали національні візи або дозвіл на тимчасове проживання в Литві з гуманітарних причин, отримають право на роботу >. Після подання заяви на отримання тимчасового ВНЖ у Литві з метою роботи вони будуть звільнені від обов’язку отримання рішення Служби зайнятості про відповідність роботи іноземця потребам литовського ринку праці та матимуть можливість одразу розпочати роботу. Громадяни України, які подали заяву про надання притулку в Литві, також отримають право на роботу.

Наказом міністра біженцям з України буде гарантовано право на отримання необхідної медичної допомоги та інших необхідних послуг для особистого догляду за здоров’ям. Джерело.

Більш актуальну інформацію для громадян України можна знайти на сайті Департаменту міграції .

Громадяни України та члени їхніх сімей мають звернутися до Центру реєстрації (вул. Прамонес 1Б, Алітус) після прибуття до Литви. Після реєстрації іноземці, які не мають місця проживання, будуть розміщені на тимчасове проживання (у муніципалітетах або приватних осіб), також у центрі буде доступний притулок.

Громадяни Білорусі та члени їхніх сімей також мають можливість отримати національну візу строком на шість місяців та в’їхати до Литви у спрощеному порядку. У виняткових випадках ви можете подати заяву про притулок на прикордонних контрольно-пропускних пунктах (див. процедуру надання притулку). Більш детальну інформацію про процес переїзду можна знайти тут .

Перебуваючи в Литві на законних підставах, ви можете звернутися до Департаменту міграції для подання заяви отримання посвідки на проживання. Ми рекомендуємо подати заяву на отримання посвідки на проживання, як тільки ви приїдете до Литви.

Консультаційну допомогу надають працівники Департаменту міграції, гаряча лінія: +370 5 271 7112 (час роботи 8:00-22:00).