Follow us
Search

Словенія

ТГ ЧАТ - УКРАЇНЦІ У СЛОВЕННІ

1) Pince Obmejni mejni prehod Planina – Google Maps

2) Dolga Vas (автобан)

3) Hodoš (автобан)  border crossing station near Hodoš – Google Map

Після переходу кордону вам найкраще дістатися Любляни, столиці Словенії.

Якщо ви на машині – автобан за вказівниками.

Якщо своїм ходом – з Dolga Vas до Murska Sobota автобус місцевий (десь година їзди); з Murska Sobota до Ljubljana – поїзд.

Якщо жоден з варіантів не виходить – телефонуйте за вказаними нижче номерами!

Контакти до кого можна звернутися:

  • Світлана (допомога з житлом, продовольством, кризова психологічна допомога, переклад) +38651869085 (Telegram, WhatsApp)
  • Стася (допомога в організації перетину кордону, допомога з житлом, кризова психологічна допомога, переклад з української та російської) +38664225210 (Telegram, WhatsApp)
  • Гаряча лінія для координації розселення біженців Телефони: +386 40576305, +386 69840584, +386 69839288

Прийнято нову директиву ЄС про тимчасовий захист: тим, хто біжить від війни, буде надано тимчасовий захист у ЄС (їм буде надано дозвіл на проживання, і вони матимуть доступ до освіти та ринку праці терміном на один рік і з подальшою можливістю продовження).

Словенія готова прийняти біженців із України.

Після перетину кордону (з біометричним або звичайним паспортом+віза) вам потрібно буде зареєструватися в поліції (для допомоги в цьому процесі ви можете набрати будь-кого з контактів нижче). Ми уточнюємо можливості перетину кордону без біометричного паспорта чи візи. Залежно від того, чи є у вас у когось зупинитися, вам надають житло (умови уточнюємо).

В’їзд і кордон: На ​​даний момент Словенія повністю скасувала ковидні обмеження на в’їзд. Приїжджати до країни можна як у докоподібні часи – із паспортом.

Якщо ви їдете через Угорщину, час очікування на кордоні може збільшуватися з урахуванням черг. У Словенію приїжджає небагато людей порівняно з рештою країн, але такі приклади є.