-
- Заспокойтесь самі. Якщо стежитимете за своїми емоціями ви не турбуватимете собаку чи кота.
- Вдягніть або тримайте під рукою амуніцію на тварину. Не забудьте про адресник на шнурку. Немає адресника, будь-якими можливими способами напишіть свої контакти на амуніції.
- Вдягаючи амуніцію, УВАЖНО перевірте надійність її кріплення та застібок.
- Для кішок та дрібних собак використовуйте перенесення.
- Складіть найнеобхідніші речі для тварини (їжа із запасом, вода, миски, підстилка або плед тварини, намордник для великих собак, документи тварини (якщо вони є), засоби від паразитів, аптечка для себе та тварини).</li >
- Якщо небезпека або попередження про неї застали вас на вулиці — беріть тварину якомога ближче до себе.
- По можливості збудуйте або займіть тихий кут.
- Якщо є можливість відволікати на щось, використовуйте її обов’язково. Подумайте, що можна дати тварині полизати, погризти або розірвати.
- Допоможіть тварині заснути. Сон допоможе впоратися. Можливо, якщо ви ляжете поряд, то зігрієтесь і поспіть разом.
- Деяким тваринам допомагає заспокоїтися щільний одяг.
- Робіть масаж легкими, довгими та м’якими погладжуваннями з невеликим натиском. Якщо тварина вирватиметься, перестаньте: їй некомфортно.
- Запас корму, якого вистачить мінімум на місяць;
- Кілька пляшок питної води для тварин;
- Кошти прибирання на випадок неможливості вигулу;
- Ветеринарна аптечка;
- Переноски для тварин
- Бінт широкий і вузький, термометр, пінцет, пластир, шприци (2,5,10,20 мл, інсулінові).
- Антисептик. Для поверхневих пошкоджень шкіри краще підійде розчин бетадину 10%, для слизових оболонок – хлоргексидин 0,05% або мірамістин 0,01%.
- Ампули 40% глюкози, особливо якщо у Вас карликової породи собачка або новонароджений вихованець. Якщо малюк або тварина міні-породи пропустили прийом їжі з якихось причин і виглядають млявими, то випивши кілька мілілітрів такого розчину, у вас буде час розібратися або доїхати до клініки.
- Вітамін В6 (піридоксин) – у разі отруєння ізоніазидом, приблизно 10 мл (10 ампул по 1 мл) набрати в один великий шприц і ввести внутрішньом’язово< /li>
- Сорбент. Найкраще підходить ентеросгель, полісорб. Добре підходять при харчових отруєннях та діареї. При підозрі на інфекційне шлунково-кишкове захворювання категорично не рекомендуються препарати, що діє речовиною яких є лоперамід.
- Спазмолітик. За наявності спазмів – сечовивідних шляхів, кишечника і т.д. зазвичай застосовується но-шпа або бускопан
- Жарознижувальне, воно ж – знеболювальне. Бажано використовувати ветеринарні препарати, причому останнього покоління: превікокс, мелоксиділ, трококсил. Також найпростіший анальгін.
- Глюкокортикоїди – потрібні для усунення алергічної реакції негайного типу. Вам доведеться скористатися преднізолоном чи дексаметазоном. Але обов’язково проконсультуйтеся хоча б у телефонному режимі перед введенням таких препаратів, оскільки є багато протипоказань.
- Протипаразитарні засоби – таблетки такі як Nexgard spectra, Simparika, Бравекто, краплі на холку, наприклад, Stronghold, нашийники.
- Для боротьби з шумофобією: силео
- Від тривоги: тразодон, габапентин
- М’які та повільно або накопичувально діючі препарати: Вітаміни групи В, Мелатонін, Триптофан, Зілкене, Анкситан.
- Зробіть тварині необхідні щеплення;
- Зберігайте міжнародний паспорт тварини поруч зі своїми документами;
- Обов’язково повісьте адресник і уникайте вигулу без