- громадяни України
- громадяни інших країн, які проживали на території України і не можуть повернутися до своєї держави з міркувань безпеки.
- Подання заяви
- Співбесіда
- Оцінка доказів (основуючись на отриманій від вас та зібраній інформації Управління визначить, наскільки об’єктивно виправданий ваш страх переслідування або ризик заподіяння вам серйозної шкоди у разі вашого повернення).
- Видача рішення (в результаті можуть бути видані наступні рішення: про надання статусу біженця, про надання додаткового захисту, про відмову у наданні статусу біженця та додаткового захисту).
- Подати заяву на надання захисту (ви можете запросити міжнародний захист на кордоні або на території держави у відділі прикордонної служби. Після подання заяви ви повинні протягом 2 днів зареєструватися в системі соціальної та медичної допомоги).
- Далі ви проходите співбесіду. (його проводять, щоб з’ясувати всі важливі обставини справи. Після відповідей на формальні запитання вас попросять докладно вказати причини, з яких ви залишили країну, і пояснити, чому ви побоюєтеся повернення).
- Після співбесіди вам запропонують проживання в таборі біженців (від якого ви можете відмовитися), де надається харчування та гуманітарна допомога. Можливо, вам призначатимуть мінімальну грошову допомогу до ухвалення рішення у вашій справі. Варто зазначити, що у різних європейських країнах умови прийому та надання притулку неоднакові.
- Вам необхідно буде також надати письмову відповідь на ряд питань протягом 14 днів з моменту їх отримання (ви підпишіть документ про отримання цих питань) і надіслати рекомендованим листом до Управління з питань міграції або доставити особисто.
- У період розгляду вашої справи ви не зможете виїжджати за межі країни, що приймає, проте зможете переміщатися в її межах.
- Після одержання рішення про надання притулку ви зможете виїжджати за межі країни на таких же умовах, як і решта її громадян. Ваше перебування в інших країнах не повинно перевищувати 90 днів зі 180.
- При поверненні до рідної країни (відвідування посольства вашої країни) статус біженця анулюється, оскільки це означає, що ви більше не потребуєте захисту і можете знаходитися на території своєї держави.
- гарантувати, що ваше клопотання про надання притулку буде передано владі країни, яка зобов’язана його розглянути;
- упевнитися, що ви не подали кілька клопотань у різних країнах, щоб продовжити своє перебування в країнах Дублінського регламенту.